منو
www.safarbam.com www.safarbam.com
جستجوهای دیگر
اجاره ویلا لب دریا
اجاره ویلا استخردار
اجاره ویلا با میز بیلیارد
اجاره ویلا در رامسر
اجاره ویلا در انزلی
اجاره ویلا در لاهیجان
اجاره ویلا در نمک آبرود
اجاره ویلا در رشت
اجاره ویلا در محمودآباد
اجاره ویلا در کلاردشت
اجاره ویلا در فیلبند
اجاره ویلا چالوس
اجاره ویلا در جواهرده
اجاره ویلا در ساحل گیسوم
اجاره ویلا در زیباکنار
اجاره ویلا اطراف تهران
اجاره ویلا کردان
اجاره ویلا کیش
اجاره ویلا لواسان
اجاره ویلا فشم
اجاره ویلا میگون
اجاره ویلا لوکس
اجاره ویلا لب دریا
اجاره روزانه ویلا
اقامتگاه بوم گردی
اجاره ویلا شمشک
اجاره ویلا چادگان
اجاره سوئیت اصفهان
اجاره سوئیت در چابهار
اجاره سوئیت در یزد
اجاره سوئیت در مشهد
اجاره سوئیت در شمال
اجاره سوئیت در قم

پل خواجو

پل خواجو در شهر اصفهان و بر روی رودخانه زاینده رود در قسمت شرقی سی و سه پل قرار دارد. این پل دارای ۱۳۳ متر طول، 24 دهانه، پهنای ۱۲ متر و ارتفاع کف پل تا کف رودخانه 11پله است و به سبب قرار گرفتن در محله خواجو به این نام خوانده می‌شود. پل خواجو اصفهان علاوه بر اينکه براى عبور و مرور احشام و عابران ساخته شده بود براى تفرج و گردش مردم و پادشاه نيز مستعد بوده است.  در میانه پل ساختمانی قرار دارد که به ساختمان «بیگلربیگی» معروف است که در گذشته محل اقامت شاهان صفوی بوده و هم‌اکنون نیز به دلیل وجود طاق‌ها و تزیینات کاشی کاری بسیار زیبایی که در آن وجود دارد بسیار مورد توجه گردشگران و علاقمندان به آثار تاریخی است.

پل خواجو در دوره صفویه به دستور شاه عباس دوم، در سال ۱۰۶۰ قمری بنا شده است و یکی از زیباترین پل‌های جهان در زمان خود به شمار می‌‌آید. بیشتر شهرت پل خواجو بدلیل نوع معماری، نقاشی‌ها و کاشی کاری‌های بسیار زیبایست که در آن به کار رفته است. در قسمت ابتدا و انتهای پل اتاق‌هایی قرار دارد که به آن «شاه نشین» گفته می‌شود و در گذشته جایگاه بزرگان و امیرانی بوده است که برای تماشای مسابقات شنا و قایقرانی به این مکان می‌آمدند. از دیگر شگفتی‌های این پل وجود دو شیر سنگی در دو طرف آن است بطوری که اگر از یک طرف پل به چشمان شیر دیگر د ر آن سمت رودخانه نگاه ‌کنید گویی چشمان شیر دیگر می‌درخشد که به گفته بعضی از اهالی بومی این فرآیند حاصل طراحی شیخ بهایی در زمان‌های گذشته و به گفته بعضی دیگر حاصل انعکاس نور است. پل خواجو در زمره شاهکارهای معماری ایرانی-اسلامی بشمار می‌آید و یکی از جاذبه های توریستی مهم شهر اصفهان است که هر ساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری از آن دیدن می‌کنند.

دیدنی های پل خواجو

پل خواجو یکی از پل‌های تاریخی اصفهان است که به عنوان زیباترین پل زاینده رود و اصفهان از آن یاد می‌شود. قدم زدن روی یکی از زیباترین پل های تاریخی جهان و تماشای غروب خورشید و زیبایی‌های زاینده رود می‌تواند یکی از جذاب‌ترین لحظات زندگی شما باشد.

بهترین زمان برای دیدن پل خواجو

در تمام ایام سال می‌توان به بازدید از این جاذبه گردشگری پرداخت اما در اوایل فصل بهار که شاهد افزایش حداکثری آب در زاینده رود هستیم جلوه و زیبایی پل دو چندان خواهد بود.

مسیر دسترسی به پل خواجو

برای دسترسی به پل خواجو می‌بایست راهی شهر اصفهان و سپس محله خواجو شوید. پل خواجو در انتهاى جنوبى خيابان خواجو و در انتهاى شرقی خيابان کمال اسماعيل اصفهانى قرار دارد .

اقامت در اصفهان

شهر اصفهان یکی از شهرهای توریستی و مهم ایران است و مکان‌های اقامتی  متعدد ازجمله خانه های اجاره‌ای، هتل‌ها و مهمانسراها و اقامتگاه های بوم گردی به تعداد زیاد و با قیمت‌های متفاوت در آن وجود دارد. همچنین به منظور رفاه هرچه بیشتر می‌توانید برای اجاره ویلا در شهر اصفهان یا اجاره اقامتگاه بوم گردی در شهر اصفهان به سایت سفربام مراجعه کنید.

جدیدترین مطالب
۱۰ نکته طلایی برای اقامت در چادر مسافرتی
هر آنچه باید برای سفر کردن در دوران بارداری بدانید!
۱۰ روستای توریستی اطراف تهران
۱۰ نکته طلایی که قبل از کمپ زنی در طبیعت باید بدانیم

اجاره ویلا در اصفهان