منو
www.safarbam.com www.safarbam.com
جستجوهای دیگر
اجاره ویلا لب دریا
اجاره ویلا استخردار
اجاره ویلا با میز بیلیارد
اجاره ویلا در رامسر
اجاره ویلا در انزلی
اجاره ویلا در لاهیجان
اجاره ویلا در نمک آبرود
اجاره ویلا در رشت
اجاره ویلا در محمودآباد
اجاره ویلا در کلاردشت
اجاره ویلا در فیلبند
اجاره ویلا چالوس
اجاره ویلا در جواهرده
اجاره ویلا در ساحل گیسوم
اجاره ویلا در زیباکنار
اجاره ویلا اطراف تهران
اجاره ویلا کردان
اجاره ویلا کیش
اجاره ویلا لواسان
اجاره ویلا فشم
اجاره ویلا میگون
اجاره ویلا لوکس
اجاره ویلا لب دریا
اجاره روزانه ویلا
اقامتگاه بوم گردی
اجاره ویلا شمشک
اجاره ویلا چادگان
اجاره سوئیت اصفهان
اجاره سوئیت در چابهار
اجاره سوئیت در یزد
اجاره سوئیت در مشهد
اجاره سوئیت در شمال
اجاره سوئیت در قم

دریاچه ویستان

دریاچه بره سر (ویستان) از جاذبه‌های گردشگری و طبیعی استان گیلان است. شهر کوهپایه‌ای بره سر در بخش خورگام و در 40 کیلومتری شهرستان رودبار واقع شده است. دریاچه ویستان فاقد رود دایمی است و از سرازیر شدن آب‌های سطحی و چشمه‌های زیرزمینی ایجاد شده است در واقع بعد از بروز یک زلزله این استخر زیبا به طور طبیعی پدید آمده که آب آن از ارتفاعات تامین می‌شود و محیط آن موجب شده که به یک جاذبه‌ی گردشگری دیدنی تبدیل شود. وسعت دریاچه در حدود ۴ هکتار است و طولی در حدود ٢٣٠ متر و عرضی در حدود ١٠٠ متر دارد. در این دریاچه انواع جانوران و گیاهان دیده می‌شوند.  دریاچه ویستان از دو سو به جنگل‌های زیبای راش و از جهات دیگر به مراتع و تپه ماهورهای زیبا محدود می ‌گردد.

در دریاچه ویستان چه می‌بینیم؟

به دلیل جاده دسترسی منتهی به دریاچه که وضعیت مناسبی ندارد اولین چیزی که در اینجا بنظر می‌رسد بکر بودن محیط دریاچه است. ماهیگری، برپایی بساط پیک نیک و کباب، بازی کردن و لذت بردن از هوای تازه از دیگر جاذبه‌های ویستان است. دریاچه ویستان در دل جنگل واقع شده است و طبیعت اطراف بسیار زیبا و تماشایی خواهد بود مخصوصا اگر در فصول گرم سال به اینجا سفر کنید مناظر جذاب بیشماری برای عکاسی و ثبت خاطرات خواهید یافت. بید، بلوط، راش، زالزالک و گیاهانی چون گل گاوزبان، لاله کوهی، شیرین بیان در جنگل‌های اطراف به چشم می‌خورد اما چیزی که در حاشیه دریاچه به وفور یافت می‌شود گیاه نی است. امنیت منطقه بالاست و ویستان همواره میزبان تعدادی از گردشگران است که برای بازدید از دریاچه می‌آیند.

کی بریم دریاچه ویستان بهتره؟

این منطقه به دلیل کوهستانی بودن و قرار گرفتن دریاچه در دره برای فصول گرم سال پیشنهاد می‌گردد. در فصل زمستان آب سطح دریاچه بطور کامل یخ می‌زند و توصیه به رفتن در این فصل نمی‌شود. اما پاییز زیبایی‌های خاص خودش را دارد در این فصل برگ‌های درختان هرکدام به رنگی در می‌آیند و زیبایی خاصی به محیط اطراف دریاچه می‌دهند. در هر فصلی که به دریاچه سفر می‌کنید شرایط بارندگی را بررسی کنید هوای بارانی باعث دسترسی سخت‌تر به دریاچه شده و می‌تواند بازدید شما را با مشکل مواجه کند.

چطوری بریم دریاچه ویستان بهتره؟

بهتر است اقلام ضروری و وسایل مورد نیاز خود را از روستای داماش تهیه کنید. اطراف دریاچه فاقد هرگونه امکانات رفاهی است. مسیر دو کیلومتری از روستا تا دریاچه بصورت سنگلاخی و داری شیب تندی است و بهتر است با خودروهای شاسی به این دریاچه بروید اما می‌توان با خودروهای معمولی نیز به دریاچه رسید و اگر بارندگی نداشته باشیم مشکلی ایجاد نخواهد شد.

از کجا بریم دریاچه ویستان بهتره؟

چنانچه از تهران قصد مسافرت به این منطقه را دارید می‌توانید از بزرگراه قزوین – رشت تا لوشان حرکت کنید و از آنجا با تغییر مسیر به سمت داماش بروید. از داماش تا بره سر کمتر از ۸ کیلومتر فاصله است. اگر از این مسیر استفاده کنید دقیقا در ابتدای بره سر و قبل از ورود به شهر جاده‌ای در سمت چپ وجود دارد که با 2 کیلومتر مسافت، شما را به دریاچه می‌رساند. این مسیر دارای شیب‌های تند و سنگلاخی است و ترجیحا خودروهای دو دیفرانسیل پیشنهاد میگردد. چنانچه از سمت رشت قصد سفر به این دریاچه زیبا را دارید باید از رستم آباد مسیر خود را تغییر داده و به سمت توتکابن و از آنجا به سمت بره سر و داماش بروید. در این مسیر می توانید از مناظر بسیار زیبایی استفاده کنید، همچنین نمای جنوبی قله درفک از این مسیر قابل مشاهده است.

فاصله دریاچه تا رودبار ۵۶ کیلومتر، یعنی کمتر از یک ساعت و نیم است. از رشت تا این منطقه هم یک ساعت و ۵۰ دقیقه فاصله است، یعنی ۹۰ کیلومتر. اگر از تهران راه بیافتیم، حدود ۴ساعت و نیم رانندگی در پیش داریم.

شب کجا بمونیم؟

برای شب مانی و اقامت می‌توانید سری به روستاهای اطراف بزنید و از خانه‌های محلی جهت اجاره استفاده کنید. محیط اطراف دریاچه تمیز است و محلی مناسب برای برپایی کمپ و چادر زدن می‌باشد اگر می‌خواهید شب را در چادر و در کنار دریاچه بگذرانید تا جای ممکن گروهی سفر کنید و امکانات لازم مثل آب آشامیدنی، کیسه خواب، لبلس گرم، مواد غذایی و ... را همراه داشته باشید زیرا محیط اطراف دریاچه بکر است و امکانات رفاهی خاصی ندارد.

جدیدترین مطالب
۱۰ نکته طلایی برای اقامت در چادر مسافرتی
۱۰ روستای توریستی اطراف تهران

اجاره ویلا در گیلان