منو
www.safarbam.com www.safarbam.com
جستجوهای دیگر
اجاره ویلا لب دریا
اجاره ویلا استخردار
اجاره ویلا با میز بیلیارد
اجاره ویلا در رامسر
اجاره ویلا در انزلی
اجاره ویلا در لاهیجان
اجاره ویلا در نمک آبرود
اجاره ویلا در رشت
اجاره ویلا در محمودآباد
اجاره ویلا در کلاردشت
اجاره ویلا در فیلبند
اجاره ویلا چالوس
اجاره ویلا در جواهرده
اجاره ویلا در ساحل گیسوم
اجاره ویلا در زیباکنار
اجاره ویلا اطراف تهران
اجاره ویلا کردان
اجاره ویلا کیش
اجاره ویلا لواسان
اجاره ویلا فشم
اجاره ویلا میگون
اجاره ویلا لوکس
اجاره ویلا لب دریا
اجاره روزانه ویلا
اقامتگاه بوم گردی
اجاره ویلا شمشک
اجاره ویلا چادگان
اجاره سوئیت اصفهان
اجاره سوئیت در چابهار
اجاره سوئیت در یزد
اجاره سوئیت در مشهد
اجاره سوئیت در شمال
اجاره سوئیت در قم

روستای فیلبند

مازنداران همیشه سرسبز و اینبار روستای ییلاقی فیلبند در شهرستان بابل، مهمترین و جذاب‌ترین ویژگی فیلبند اقیانوس ابری ست که بیشتر اوقات روستا را در بر می‌گیرد و چشم انداز فوق العاده‌ای به آن می‌بخشد. بسیاری از گردشگران برای تماشای این دریای ابر به این روستا می‌آیند و با دیدن منظره خارق العاده گذر ابرها از زیر پای شان با خاطره‌ای خوش به خانه باز می‌گردند. 

روستای فیلبند (فلبند) در واقع ییلاق اهالی روستاهای اطراف محسوب می‌شود. مردم این روستاها در ماه‌های گرم سال به ییلاق فیلبند می‌روند و از خنکای هوای این منطقه و چراگاه‌های آن استفاده می‌کنند. فل در گویش مازندرانی به معنای خستگی و بند هم به معنای بندآمدن و نتوانستن است و دلیل اصلی این نام گذاری ارتفاع بالای روستا و کمرگاه‌های تندی‌ست که گذر از آن‌ها در گذشته به سختی قابل انجام بوده است. فیلبند با ارتفاع 2300 متری از سطح دریا زمستان‌هایی سرد همراه با بارش سنگین برف دارد و در این ایام تقریبا خالی از سکنه است. فیلبند مرتفع ترین روستای بخش شرقی استان مازندران است و از این رو از آن با نام بام شرقی مازندران نیز یاد می‌شود.

در روستای فیلبند چه می‌بینیم؟

مهمترین و جذاب‌ترین ویژگی فیلبند اقیانوس ابری‌ست که به آرامی از مقابل شما گذر می‌کند و همه چیز را در بر می‌گیرد. دیدن دره‌ای از ابر و همچنین لحظه‌ی غوطه ور شدن در اقیانوسی از ابر لحظه‌ای رویای‌ست که بعد از جنگل ابر شاهرود تنها در اینجا می‌توان آن را تجریه کرد. تنوع آب و هوایی یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی فیلبند است اگر در فصل بهار به این روستا صفر کنید ممکن است همه پدیده‌های جوی از قبیل ابر، مه، باران، برف، تگرگ، رگبار و ناگهان رنگین کمان و هوای صاف و آفتابی بدون لکه ابری را در یک روز مشاهده کنید. طبیعت بسیار زیبای روستا، بازدید از ییلاقات و دشت‌های سرسبز فیلبند، مناظر فوق العاده جاده، تجربه بودن در کلبه‌های جوبی روستا توام با آرامش خاصی که در این منطقه خواهید دید چیزهای دیگریست که در فیلبند تجربه می‌کنید.

 کی بریم روستای فیلبند بهتره؟

تعداد بسیار زیادی از گردشگران برای داشتن تجربه‌ای متفاوتر از سفرهای خود به شمال کشور، به روستای فیلبند می‌آیند. فیلبند در تابستان‌ها بیش از هزار و دویست خانوار جمعیت دارد و در زمستان بطور کلی خالی از سکنه است. زمان بازدید از فیلبند بهار و تابستان است. در اوایل فصل بهار شاهد بارش باران، تگرگ و شاید هم برف در منطقه هستیم  طبعیت مازندران در بهار وصف نشدنی‌ست در تابستان اما هوا در فیلبند با نسیمی خنک و دلچسبی  همراه است که امکان دل کندن و برگشتن را برای شما سخت می‌کند!. فیلنبد حدود هفت ماه از سال پوشیده از برف است بطوری با شروع فصل سرما از اویل مهر ماه سفرهای توریستی به این منطقه کاهش چشمگیری می‌یابد.

چی لازمه با خودمون ببریم؟

روستای فیلبند به خدماتی مانند آب لوله کشی مجهز است و خانه ها و ویلاهای روستا امکانات تقریبا مناسبی دارند. سرویش بهداشتی عمومی و مکان‌هایی برای اسکان موقت نیز در روستا ایجاد شده است اما ممکن است که کیفیت مطلوب را نداشته باشد. اگر قصد دارید یک روزه به فیلبند سفر کنید صبح زود حرکت کنید و وسایل مورد نیاز در سفر یک روزه را با خود همراه داشته باشید. در اقامت‌های چند روز اولین کار تعیین محل اقامت شبانه است اگر از ویلاهای اهالی روستا استفاده می‌کنید مشکل تهیه لوازم ضروری را نداشته باشید در این حالت بخوبی با غذاهای محلی و لبنیات سنتی پذیرایی خواهید شد. با این حال تهیه مواد غذایی مختلف و تنقلات مرسوم در روستای ییلاقی فیلبند شاید کمی مشکل و گران‌تر! باشد پس بهتر است تا می‌توانید صندوق خودرو را پر کنید.

از کجا بریم بهتره؟

فیلبند آخرین روستای منطقه چلاو می‌باشد و راه دسترسی ماشین رو به آن وجود دارد.  برای رسیدن به فیلبند باید راهی جاده هراز شوید، حدودا 140 کیلومتر از سمت تهران برانید تا به 25 کیلومتری جنوب آمل برسید سپس وارد فرعی (سنگچال) شوید که در سمت راست شما قرار دارد و راه تان را به سمت روستای فیلبند در پیش بگیرید. اگر از سمت آمل می‌آیید 25 کیلومتر برانید تا خروجی سنگچگال را در سمت چپ خود ببینید. تا  سنگچال  18 کیلومتر و از سنگچال تا فیلبند نیز حدود 5 کیلومتر راه آسفالته پیش رو دارید. با اینکه در بعضی قسمت‌ها کیفیت آسفالت نامطلوب است اما با کمی توجه به جلو مشکلی در راه نخواهید داشت. فیلبند آخرین روستایی است که در این جا وجود دارد در انتهای مسیر جاده شیب تند تری می‌گیرد به همین دلیل بهتر است با خودرویی سرحال به آنجا سفر کنید. طبیعت جاده به قدری زیباست که شما را محصور خواهد کرد.

چجوری بریم بهتره؟

بهتره که برنامه سفر رو جوری تنظیم کنید که حداقل یک شب در روستا بمانید. دیدن طلوع و غروب خورشید در فیلبند تجربه‌ای متفاوت است که وقتی تا اینجا اومدی حیفه که از دستش بدی! اگر در بهار به روستا سفر می‌کنید شرایط آب و هوایی و میزان بارندگی میتونه تو شرایط جاده تاثیر بزاره اما مهم‌ترین مسله تعیین محل اقامت شماست. اگر یک روزه به فیلبند می‌روید بهتر است برنامه سفر را طوری تنظیم کنید که صبح زود حرکت کنید و تا قبل از ظهر به روستا برسید تا بتوانید بازدید مناسبی از منطقه داشته باشید.

شب کجا بمونیم؟

شب را می‌توانید در خانه‌های روستایی و ویلاهای محلی اهای روستا اقامت کنید. در بهار و تابستان روستای فیلبند میزبان تعداد زیادی از گردشگران خواهد بود و معمولا ظرفیت خانه‌های روستایی و ویلاهای اجاره‌ای کمتر از این حجم از مسافر می‌باشد. همچنین اگر قصد ایجاد کمپ برای اقامت شبانه را دارید حتی در روزهای گرم سال تجهیزات مناسب مانند کسیه خواب، چادر مسافرتی و لباس گرم به همراه داشته باشید چون شب‌های فیلبند همراه سرد است. 

متنوع ترین مطالب
کسب درآمد میلیونی در خانه!
۱۰ نکته طلایی که قبل از کمپ زنی در طبیعت باید بدانیم
آیا این تفریحات آبی را می شناسید؟
۱۰ نکته طلایی برای اقامت در چادر مسافرتی

اجاره ویلا در مازندران