www.safarbam.com www.safarbam.com

بی‌شک توسعه صنعت گردشگری در هر منطقه‌ای موجب پیدایش آثار و برکات فراوانی برای مردم آن منطقه خواهد شد. رونق اقتصادی، اشتغال‌زایی، افزایش فروش، تبادل فرهنگی، ایجاد شور و نشاط، بهبود زیر ساخت‌ها، بهبود وضعیت راه‌ها و... تنها برخی از پیامدهای توسعه گردشگری در هر منطقه‌ای خواهد بود.

صنعت گردشگری به عنوان سومین صنعت پر درآمد در دنیا شناخته می‌شود. مطابق با آمار منتشر شده از سوی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در سال 2017 بیش از 1.3 میلیارد نفر در دنیا سفر کرده‌اند و در مجموع درآمد این صنعت بزرگ 1.23 تریلیون دلار بوده است. در این بین آمریکا با 206 میلیارد دلار، اسپانیا با 60 میلیارد دلار، تایلند با 50 میلیارد دلار، چین با 44 میلیارد دلار و فرانسه با 43 میلیارد دلار جایگاه‌های اول تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند و این درحالی‌ است که در آمد ایران از محل فروش نفت خام در سال 2017 در حدود 41 میلیارد دلار بوده است که خود نشان دهنده‌ اهمیت این صنعت و درآمد سرشار آن برای کشور و ملت ایران است.

ایران بزرگ با وسعتی در حدود 1.635.000 کیلومتر مربع نوزدهمین کشور پهناور دنیاست. اتصال ایران از شمال و جنوب به دریا و وجود رشته کوه‌های البرز و زاگرس سبب ایجاد شرایط متنوع آب‌ و هوایی، رودها، چشمه‌ها، تالاب‌ها، دریاچه‌ها، دشت‌ها، جنگل‌ها، کویر‌ها، انواع محصولات کشاورزی سردسیری و گرمسیری، تنوع جانوری و... شده است که همه همه در یک کشور و به صورت همزمان در دسترس‌اند. این کشور چهار فصل با دارا بودن جاذبه‌های فراوان تاریخی، طبیعی، فرهنگی، زیارتی، بیش از 2500 سال تمدن کهن، مردمانی خونگرم و مهمان‌نواز و... بی‌شک بالقوه بهشت گردشگری است.

در این بین سفربام می‌کوشد با کمک شما گردشگران عزیز و اهالی بومی هر منطقه و صاحبان کسب و کارهای مرتبط با حوزه‌ی گردشگری به معرفی هرچه بهتر و بیشتر شهرها و روستاهای ایران بپردازد. بی‌شک گردشگری بین الملل بدون توسعه گردشگری داخلی توسعه پیدا نخواهد کرد و توسعه گردشگری در هر منطقه موجب افزایش فروش، کسب درآمد بیشتر و در نتیجه رفاه بیشتر برای ساکنین بومی آن منطقه ‌خواهد شد. بنابراین شما می‌توانید با ارسال اطلاعات از طریق فرم زیر، مناطق دیدنی شهر خود و یا مناطقی که دیدن از آن برای شما جذاب و لذت بخش بوده است و دوست دارید دیگران را نیز در این جذابیت سهیم کنید، اقدام نمایید. لطفا برای معرفی مکان‌های دیدنی شهر و روستای خود به نکات ذیل توجه فرمایید :

ثبت جاذبه گردشگری