www.safarbam.com www.safarbam.com

پارک جنگلی سراوان

اگر قصد سفر به استان زیبای گیلان را دارید پیشنهاد ما به شما این است که دیدن از پارك جنگلی سراوان و گذراندن حداقل یک شب در دل این پارك طبیعی و به یاد ماندنی را از دست ندهید. پارك جنگلی سراوان به وسعت 1500 هکتار یکی از جاذبه های گردشگری بی‌نظیر شهرستان رشت از توابع استان گیلان می‌باشد. سراوان نام روستایی حاصلخیز، كوهستانی، زیبا و خوش آب و هوا از توابع شهرستان رشت است که پارک جنگلی سراوان در همسایگی آن قرار دارد. ورودی این پارک در جاده اصلی تهران رشت و در فاصله 17 کیلومتری از شهر رشت قرار دارد. فاصله كوتاه این پارك تا شهر رشت باعث شده است که به راحتی بتوان از این پارك جنگلی زیبا دیدن كرد. در این پارک هر آنچه برای گذراندن لحظاتی خوش و لذت بخش برای گردشگران مورد نیاز است در کنار هم جمع شده‌اند. جنگل های انبوه، آب و هوای خوش، رودخانه‌های بزرگ و زیبا، آبگیرها و بركه‌های دست نخورده، انواع حیوانات و پرندگان، اقامتگاه‌ها و تفریحگاه‌های فراوان در دل جنگل همه و همه دست به دست به هم داده اند كه هر گردشگر با هر سلیقه‌ای ساعاتی خوش را در این پارك جنگلی سپری كند. همچنین برخی از امکانات رفاهی دیگر نیز در پارک تعبیه شده است . تفرجگاه‌ها، كلبه‌های جنگلی، آلاچیق‌هایی جهت برپایی چادر‌ها و كمپ‌های مسافرتی، نیمكت‌هایی در دل طبیعت و دیگر امكانات اولیه جهت رفاه مسافران، به سادگی قابل دسترس می‌باشند.

اگر عاشق بركه و دریاچه‌های بكر و دست نخورده می‌باشید، به هیچ وجه فرصت قایق سواری در دریاچه سراوان را از دست ندهید. دریاچه ای كه در نگاه اول فرشی از سبزه و گیاه به نظر می‌آید و سطح آن کاملا با گیاهان و سبزه پوشیده شده است و از میان درختان انبوه و زیبا عبور می‌کند. امکان قایق سواری در دریاچه سراوان محیا است و شما می توانید با کرایه کردن قایق لحظاتی رویایی را برای خود خلق کنید.

کنار رودخانه از شلوغ ترین قسمت های پارک سراوان است و معمولا افراد زیادی در کنار آنها بساط پیک نیک برپا کرده و مشغول تفریح هستند. اجاره خودروهای كوچك و موتورهای مخصوص بیابان و جنگل و گردش با آن‌ها در میان درختان نیز از تفریحاتی که در این پارک محیا شده است.

دیدن خانه‌ای قدیمی كه قدمت آن به یكصد سال می‌رسد در دل جنگل‌های این پارك طبیعی نیز خالی از لطف نیست. این خانه اولین «موزه میراث روستایی استان گیلان» می‌باشد. موزه ای در دل طبیعت كه سبك زندگی مردمان این دیار را در سال‌های گذشته به تصویر می كشد.

وجود امکانات مورد نیاز پیک نیک مانند میز و نیمکت، کباب پز و ... به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید با بردن لوازم و وسایل لازم، ساعات خوشی را در کنار دوستان و خانواده‌تان تجربه کنید وجود پاسگاه نیروی انتظامی در نزدیكی جنگل و نزدیكی پارك سبب ایجاد امنیت مناسب در منطقه شده است. همچنین فاصله کوتاه پارک تا شهر رشت نگرانی از بابت خرید اقلام و وسایل مورد نیاز را از بین می‌برد.

 

پارک جنگلی سراوان طبیعتی زیبا را به شما هدیه می کند و می‌تواند لحظات خوشی را برای شما به ارمغان بیاورد. این پارک جنگلی دارای امکانات نسبتا مناسبی برای گردشگران است که آن را به مقصدی محبوب برای خانواده‌ها و افراد در همه سنین تبدیل کرده است.

 

 

متنوع ترین مطالب
کسب درآمد میلیونی در خانه!
کسب درآمد میلیونی در خانه!
۱۰ نکته طلایی که قبل از کمپ زنی در طبیعت باید بدانیم
۱۰ نکته طلایی که قبل از کمپ زنی در طبیعت باید بدانیم
۱۰ روستای توریستی اطراف تهران
۱۰ روستای توریستی اطراف تهران
آیا این تفریحات آبی را می شناسید؟
آیا این تفریحات آبی را می شناسید؟

اجاره ویلا در گیلان