www.safarbam.com www.safarbam.com

روستای زیبای سینوا چالوس

روستای سینوا یکی دیگر از جاهای دیدنی چالوس و از جاذبه های دیدنی استان مازندران است. روستای سینوا با مناظر خارق العاده ای از طبیعت که در دل خود پنهان کرده است هر گردشگر طبیعت دوستی را وسوسه می‌کند تا سری به آن بزند. روستای سینوا روستایی بسیار سرسبز و دیدنی است. این روستا از غرب به رودخانه زیبای چالوس، از شمال به روستای مازوپشته، از غرب به رودخانه سردآبرود و منطقه تجک و از جنوب به منطقه محمد آباد متصل می‌شود. در ادامه با سفربام همراه باشید تا دیدنی های روستای سینوا چالوس را بهتر بشناسیم.

دیدنی های روستای سینوا

سینوا بهشتی در چالوس است. در روستای سینوا مناظری خواهید دید که در نگاه اول ممکن است به نظرتان غیر واقعی برسند. جنگل های زیبای دالخانی و درختان سر به فلک کشیده آن بخشی از جاذبه دیدنی روستای سینوا چالوس هستند که مناظر بسیار زیبایی برای عکاسی در اختیارتان قرار می‌دهند. بخشی از مسافران با دوچرخه و از مسیر جنگل به سینوا می‌آیند. این مسیر جنگلی فوق العاده زیباست اما خطرات و بالا و پایین‌هایی نیز دارد بنابراین بهتر است بصورت اکیپی و گروهی از آن گذر کنید. برخی نیز با پای پیاده مسیر سینوا را در پیش می‌گیرند. یکی از این مسیرهای پیاده روی از محله کردیچال در مرزن‌آباد شروع می‌شود و به تلاجو و سپس روستای سینوا می‌رسد. برای پیاده روی در این مسیرها نیاز به راهنمای محلی دارید.

جاذبه های دیدنی اطراف روستای سینوا نیز کم نیست. در کم تر از ۳۰ دقیقه رانندگی می‌توانید خود را به مرداب هسل (تالاب کنیچال) برسید. مرداب هسل یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری چالوس است. این مرداب زیبا در هر فصلی از سال به رنگی در می‌آید که دلیل اصلی شهرت آن نیز همین است.

پارک جنگلی فین نیز از دیگر جاذبه های دیدنی چالوس و روستای سینوا ست. پارک جنگلی فین چالوس یکی از زیباترین و پر خاطره ترین پارک‌های ایران است. این پارک حدودا ۶ هکتار وسعت دارد و به دلیل برخورداری از درختان زیبا و تنومند ، قرار گرفتن در کنار رودخانه خروشان چالوس، برخورداری از آب و هوای خنک و مطبوع و امکانات مناسب و فاصله حدودا ۵ کیلومتری از شهر چالوس محل اسکان بسیاری از میهمان و مسافرین عزیز نیز است.

دو رودخانه سردآبرود و رودخانه چالوس نیز در غرب روستای سینوا قرار دارند. این دو رودخانه زیبا مکانی مناسب برای تفریح مسافران است و تعداد زیادی از مسافران و گردشگران، اطراف رودخانه بساط پیک نیک برپا کرده و به تفریح مشغول‌اند. سردآبرود، منطقه‌ای محافظت‌شده و پر از قزل‌آلا، ماهی خیاطه، سس ماهی و سگ‌ماهی است. از دیگر جاهای دیدنی اطراف روستای سینوا آبشار شرشر است. آبشار سینوا (آبشار شرشر) 50 متر ارتفاع دارد و یکی از دیدنی ترین نقاط شهرستان چالوس می باشد که در جنوب روستای سینوا و در همسایگی مرداب هسل قرار دارد.

بهترین زمان سفر به روستای سینوا

بهترین زمان سفر به روستای سینوا فروردین و اردیبهشت است. روستای سینوا در بهار در اوج زیبایی خود قرار دارد و میزان شرجی بودن هوا نیز کم است. اما دیدن روستای سینوا در پاییز را نیز از دست ندهید در این فصل رنگ ها در طبیعت سینوا غوغا می‌کنند.

در سفر به سینوا چه چیزهایی با خود ببریم؟

برای سفر به روستای سینوا چالوس اولین وسایلی که ضروری هستند کفش مناسب پیاده روی و کوله پشتی بنددار است که بتوان اقلام خوراکی و سایر وسایل را در آن قرار داد و در مسیر جنگل حمل کرد. لباس اضافی و گرم نیز همراه داشته باشید. روستای سینوا یکی از مرتفع ترین روستاهای بخش مرکزی چالوس است و شب های آن در تابستان هم خنک هستند. همچنین روستای سینوا در پاییز و بهار دارای باران‌های شدیدی است و بهتر است بارانی و چتر همراه داشته باشید.

 بهتر است یک شب را در  سینوا بگذرانید. اگر قصد کمپینگ دارید اقلام مورد نیاز مثل چادر، چراق قوه، پتو، ژل آتش‌زنه، فندک و اقلام خوراکی و آب آشامیدنی همراه داشته باشید. برای کمپینگ می‌توانید ۱۰ نکته طلایی برای کمپ زدن در طبیعت را بخوانید. اجاره خانه روستای در سینوا نیز می‌تواند برای یک شب رویایی بسیار مناسب باشد.

روستای سینوا کجاست؟

در چالوس ۲ روستا به نام‌های سینوا و سینوا چشمه وجود دارد. این دو روستا به هم خیلی نزدیک‌اند. سینواچشمه بین جاده چالوس و اتوبان تهران- شمال قرار دارد، اما سینوا از همه این دود و دم دور شده و به جنگل نزدیک‌تر است. مسیر دسترسی تا روستای سینوا آسفالته است و با هر نوع خودرویی به راحتی می‌توان رفت اما کیفیت آسفالت در داخل روستا پایین‌تر است!.

روستای سینوا چالوس در ۵ کیلومتری جنوب چالوس قرار دارد. آدرس دقیق روستای سینوا بدین صورت است که برای دسترسی به روستای سینوا ابتدا می‌بایست راهی جاده چالوس شوید تا به پلیس راه کندوان برسید، از اینجا 5 کیلومتر که برانید تابلو روستای سینوا را خواهید دید. به سمت چپ برانید و مسیر را ادامه دهید تا به روستای سینوا برسید.

مسیر دیگری نیز برای دسترسی به روستای سینوا وجود دارد که از مرزن آباد می گذرد و در جاده‌ای جنگلی و باریک به روستای سینوا می‌رسد. این مسیر ماشین رو نیست و بیشتر مسافرانی از آن استفاده می‌کنند که قصد دارند تا روستای سینوا رکاب بزنند و با دوچرخه خود را به سینوا برسانند.

روستای سینوا یکی از جاذبه های دیدنی چالوس است که اگرچه کمتر شناخته شده اما بسیار دیدنی است. امیدواریم که هرچه سریع تر به سینوا سفر کنید و با نظرات ارزشمند خود ما را نیز بیشتر با دیدنی های روستای سینوا آشنا نمایید.

متنوع ترین مطالب
کسب درآمد میلیونی در خانه!
کسب درآمد میلیونی در خانه!
هر آنچه که نباید در سفرهای خارجی انجام دهید!
هر آنچه که نباید در سفرهای خارجی انجام دهید!
۱۰ نکته طلایی برای اقامت در چادر مسافرتی
۱۰ نکته طلایی برای اقامت در چادر مسافرتی
هر آنچه باید برای سفر کردن در دوران بارداری بدانید!
هر آنچه باید برای سفر کردن در دوران بارداری بدانید!

اجاره ویلا در مازندران