www.safarbam.com www.safarbam.com

 باغ گل مشهد

مشهد به واسطه قرار داشتن حرم امام رضا(ع) در آن، تقریبا برای همه ایرانی‌ها شهری شناخته شده است اما مشهد دیدنی‌های دیگری نیز دارد. بوستان و باغ گل مشهد یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری مشهد و از جمله زیبا‌ترین باغ‌ها و پارک‌های گُل در سطح کشور می‌باشد. در ادامه قصد دارم تا به معرفی بیشتر باغ گیاه شناسی مشهد بپردازیم پس با ما همراه باشید.

مجموعه باغ گل های مشهد در سال 1392 در زمینی به وسعت 3 هکتار و با الهام از گل بنفشه طراحی و ساخته شد. به طوری که اگر از نمای بالا به این پارک نگاه کنید به شکل گل بنفشه دیده خواهد شد. گل بنفشه هشت گلبرگ دارد و این پارک نیز دارای هشت قسمت(هشت گلبرگ) است و هر بخش به یک مجموعه گُل اختصاص داده شده که این مجموعه‌ها شامل باغ گل‌های صخره‌ای، باغ رز، باغ گیاهان پوششی، گل‌های پیازی، گل‌های فصلی، گل‌‌های دارویی و گل‌های برکه‌ای می‌باشد.

باغ صخره‌ای قسمتی از پارک است که در آن گل‌های صخره‌ای در میان صخره‌ها کاشته شده‌اند این قسمت از پارک نمایی از طبیعت را پیش چشمان شما قرار می‌دهد، در باغ رز انواع رزهای ایرانی به شکلی زیبا جلوه‌گری می‌کنند و از تنوع خوبی نیز برخوردار است، در بخش گیاهان پوششی و پیازی انواع گیاهان پیاز دار(پیازی) و گل‌هایی کاشته شده‌اند که با آب و هوای مشهد سازگاری بیشتری دارند(لاله، نرگس و سنبل از گل‌های پیازی معروف هستند)، در بخش گل‌های فصلی گل‌های مربوط به هر فصل که با آب و هوای مشهد در آن فصل سازگاری دارند کاشته می‌شوند و گیاهان دارویی و معطر نیز در باغ گیاهان دارویی و بر اساس مطالعات کارشناسی شده کاشته شده‌اند.

باغ گلهای مشهد یکی از زیباترین پارک ها و فضاهای تفریحی مشهد است. چشم اندازهای دلنشین به همراه عطر ملایم گل‌ها که در فضای این پارک آکنده است، آرامش دهنده روح و جان هر انسان طبیعت دوستی می‌باشد. برکه، آبنما، آمفی تئاتر روباز، محوطه مخصوص بازی کودکان و لابیرانت، امکانات رفاهی، سرویس بهداشتی و گلخانه آموزشی برای دانشجویان و دانش پژوهان از دیگر امکانات پارک گل های مشهد است. برکه باغ گل مشهد مناسب برای کاشت انواع نیلوفر آبی است. نیلوفر آبی سفید با گل‌های سفید رنگ، نیلوفر آبی زرد با گل‌های زرد رنگ و شکلی شبیه قلب، نیلوفر آبی معطر با گل‌های سفید و صورتی رنگ که بومی آمریکای شمالی می‌باشد، نیلوفر آبی پیگمه با گل‌های متعدد سفید رنگ، نیلوفر آبی صورتی سوئدی و نیلوفر آبی روشن از گیاهان بسیار جذاب و نادری هستند که در این پارک می‌توان یافت. انواع این نیلوفرهای آبی در فصل بهار تا اوایل پاییز گل می‌دهند که علاوه بر دوچندان کردن زیبایی برکه و محیط پارک، سبب پخش بویی مطبوع و ملایم در فضای پارک نیز می‌شود. از دیگر گیاهان و جانورانی که در برکه می‌توان یافت سنبل آبی و ماهی کوی است. سنبل آبی بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جنوب آمریکا است.

بهترین زمان رفتن به باغ گل های مشهد

باغ گل های مشهد مجموعه‌ای بزرگ و پر تنوع از گل‌ها و گیاهان است که به زیبایی هرچه تمام، انواع گل و گیاه متناسب با هر فصل در آن کاشته شده است. بنابراین در هرفصلی که به این پارک سفر می‌کنید با زیبایی‌های خاصی روبرو خواهید شد. امام می توان گفت بهترین زمان رفتن به باغ گل های مشهد بهار و تابستان است در این ایام زیبایی پارک در اوج خود قرار دارد.

ساعات کاری باغ گلهای مشهد همه روزه از ۹ صبح تا ۱۲ شب است که برای ورود به پارک مبلغی حدود ۲۵۰۰ تومان به عنوان ورودی برای هر نفر دریافت می‌شود.

باغ گل های مشهد کجاست؟

آدرس دقیق باغ گلهای مشهد بدین صورت است که برای دسترسی به پارک گل های مشهد، می‌بایست ابتدا به استان خراسان رضوی و شهر مشهد بروید. سپس در مشهد مسیر بلوار معلم را در پیش گیرید. باغ گل های مشهد بین خیابان معلم 71 و 73 قرار دارد. همچنین در سفر به مشهد می‌توانید با اجاره سوئیت در مشهد مکانی مناسب و ارزان برای اقامت خود بیابید.

 

متنوع ترین مطالب
۱۰ نکته طلایی که قبل از کمپ زنی در طبیعت باید بدانیم
۱۰ نکته طلایی که قبل از کمپ زنی در طبیعت باید بدانیم
هر آنچه باید برای سفر کردن در دوران بارداری بدانید!
هر آنچه باید برای سفر کردن در دوران بارداری بدانید!
کسب درآمد میلیونی در خانه!
کسب درآمد میلیونی در خانه!
۱۰ نکته طلایی برای اقامت در چادر مسافرتی
۱۰ نکته طلایی برای اقامت در چادر مسافرتی

اجاره ویلا در خراسان رضوی