www.safarbam.com www.safarbam.com

آکواریم آبی متفاوت ترین جاذبه گردشگری اصفهان

آکواریم اصفهان یکی از متفاوت‌ترین جاذبه های گردشگری اصفهان و در عین حال یکی از مدرن‌ترین‌ها در نوع خود است. آکواریم اصفهان در پارک جنگلی ناژوان اصفهان قرار دارد. این آکواریم بزرگ با مشارکت شرکت «اقیانوس آکواریوم ترکیه» و شهرداری اصفهان، برای نخستین بار در کشور در زمینی به وسعت 4 هزار متر مربع و در عمق 7 متری زمین ساخته شده است. رفتن به آکواریم اصفهان یعنی رفتن به دنیای هیجان انگیز زیرآب، زمانی که در تونل آب قدم می‌زنید، در کنار و بالای سر خود زیباترین و کمیاب‌ترین گونه‌های دریایی را خواهید دید  و بودن در فضای اقیانوس را تجربه می‌کنید.

مجموعه بزرگ آکواریم اصفهان با آکواریوم‌های غول پیکر احاطه شده است و دارای یک تونل آکواریوم به طول 35 متر، 13 عدد آکواریوم دیواری به طول چهار متر، 10 عدد آکواریوم کوچک شامل ماهی‌های خاص و گونه های نادر، 3 عدد سیلندر آکواریوم بزرگ با گنجایش 2500 لیتر، 2 عدد آکواریوم تاچ پول یکی شامل ماهی کویی (کپور ژاپنی) و دیگری ستاره‌های دریایی، 1 عدد آکواریوم با کانسپت آمازون که ماهی‌های رودخانه‌های آمازون را در خود جای داده است، آکواریوم‌های لمسی و سیلندر آکواریوم و آکواریوم‌های عظیم 5 الی 10 متری است که در کل گنجایش 1.5 میلیون لیتر آب را داراست. آکواریوم‌های لمسی یک برش واقعی از رودخانه آمازون در آمریکای جنوبی هستند و برخی از ماهی‌های موجود در این رودخانه همچون گربه ماهی دم قرمز (ردتیل)، پاکو، اسکار، بوفالو و سفره ماهی آب شیرین در آنها دیده می‌شوند. سیلندر آکواریوم‌ها نیز، به خانواده دلقک ماهی‌ها، انواع مارماهی‌های مورن و ماهی کوپی باله بلند اختصاص دارند و محیط مناسبی را برای زیست آنها فراهم کرده اند که باعث می‌شود تجربه‌ای فوق العاده از رقص آبزیان را در پیش چشمان خود ببینید.

دیدنی های آکواریم و پارک ناژوان اصفهان

اکثر ایرانی‌ها با شنیدن نام اصفهان یا سفر به اصفهان به یاد سی و سه پل، پل خواجو، میدان نقش جهان و سایر بناهای تاریخی و معروف شهر اصفهان می‌افتند. آکواریم و مجموعه پارک ناژوان اصفهان در کنار بناهای تاریخی اصفهان، می‌تواند تجربه‌ای متفاوت از سفر به اصفهان را برایتان رقم بزند. آکواریوم اصفهان، اولین تونل آکواریوم ایران است. این تونل به گونه ایست که کناره‌ها و سقف با شیشه‌های آکواریوم پوشیده شده و بودن در فضایی شبیه به اعماق اقیانوس‌ها را برای تان تداعی می‌کند. در این مجموعه توریستی بیش از 300 گونه ماهی از پنج قاره جهان،6 نوع کوسه و در مجموع ۶۵۰۰ موجود زنده نگهداری می‌شود. در این مجموعه می‌توانید انواع آبزیان را ببینید. آبزیان رنگارنگی که به این سو و آن سو می روند از ماهی‌های کوچک رنگی گرفته تا کوسه‌های خطرناک و نادر که همه و همه پیش چشمان شما قرار می‌گیرند و تجربه‌ای حیرت انگیز را به شما تقدیم می‌کنند. حدود 100 آبزی در این آکواریوم به عنوان خطرناکترین، نادرترین و عجیب‌ترین گونه از ماهیان شناخته می‌شوند. همچنین امکانات دیگری در این مجموعه فراهم شده است که شامل قسمت‌هایی است که می‌توانید به آبزیان مختلف غذا دهید، آنها را لمس کنید و لحظات شادتری داشته باشید.

در کنار دیدن ماهی های رنگارنگ در آکواریم اصفهان تفریحات هیجان انگیز دیگری نیز انتظار شما را می‌کشد. پارک ناژوان با وسعت 1200 هکتار از گذشته به عنوان قطب گردشگری طبیعی شهر اصفهان محسوب می‌شده است. این پارک بزرگ مجموعه‌ای از باغ‌های قدیمی است که هم اکنون امکانات تفریحی متعددی مثل باغ پرندگان، باغ پروانه‌ها، باغ خزندگان، آکواریوم و دلفیناریوم، مسیرهای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی، پل‌های پیاده‌روی متعدد، تله‌سیژ، امکانات قایق‌رانی و... به آن اضافه شده است. پارک ناژوان یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری اصفهان است که می‌توانید ساعت‌ها در آن قدم بزنید و از امکانات توریستی مختلف آن استفاده کنید. علاوه بر لذت بردن از فضای پارک ناژوان می توانید باغ خزندگان را نیز ببینید. مجموعه آکواریوم اصفهان و باغ خزندگان در مجاورت یکدیگر قرار دارند و شما می توانید در یک روز هر دو این جاذبه‌های متفاوت را ببینید.

پارک ناژوان و آکواریم اصفهان کجاست؟

برای رفتن به پارک ناژوان و آکواریم اصفهان می‌بایست راهی شهر اصفهان سپس به بلوار الفت و پارک ناژوان و آکواریم ناژوان بروید. همچنین برای اطلاع از آدرس دقیق آکواریم اصفهان می‌توانید از لینک مسیریابی در سایت سفربام استفاده نمایید.

متنوع ترین مطالب
هر آنچه که نباید در سفرهای خارجی انجام دهید!
هر آنچه که نباید در سفرهای خارجی انجام دهید!
کسب درآمد میلیونی در خانه!
کسب درآمد میلیونی در خانه!
۱۰ نکته طلایی که قبل از کمپ زنی در طبیعت باید بدانیم
۱۰ نکته طلایی که قبل از کمپ زنی در طبیعت باید بدانیم
۱۰ روستای توریستی اطراف تهران
۱۰ روستای توریستی اطراف تهران

اجاره ویلا در اصفهان