www.safarbam.com www.safarbam.com

آبشار دربندرسر

دربندسر روستایی در بخش رودبار قصران از توابع شهرستان شمیرانات استان تهران می‌باشد . این روستا در شمال بخش رودبار قصران واقع شده است و پیست اسکی بین المللی دربندسر نیز در آن قرار دارد. دربندسر در دامنه جنوبی کوه «کلون بستک» و جنوب دیزین و در کنار رودی واقع است. کلون بستک، با ارتفاع 4200 متر این روستا را در دامان خود جای داده و تصویری زیبا از به هم تنیدن زندگی انسانی و طبیعت را به وجود آورده است که چشم از دیدنش سیر نمی‌شود.

یکی از سرشاخه‌های مهم رودخانه جاجرود در دربندسر قرار دارد. این سرشاخه از دو دره معروف به نام «تل تنگه» در شمال شرقی، و دره «کهوگریه» در جنوب غربی دربندسر سرچشمه می‌گیرد و در نهایت در جنوب شرقی دربندسر به دره دربندسر می‌ریزد. پوشش گیاهی این دره کوهستانی شامل سبزه‌ها و بوته‌های کم ارتفاع است که شرایط مناسبی برای پیاده روی تا رسیدن به آبشار دربندسر را بوجود می‌آورد. کل مسیر راهپیمایی تا رسیدن به آبشار، از کنار جاده حدود 1 ساعت زمان خواهد برد. آب زلال و محیط سرسبز ، طبیعت بسیار زیبایی به این منطقه بخشیده است. همچنین گلپر و گلهای رنگارنگ در بهار، مسیر رسیدن به آبشار را فرا گرفته است. ادامه این دره یکی از مسیرهای صعود به قله "کلون بستک" است. قله کلون بستک با ارتفاع 4200 متر یکی از قلل مرتفع البرز مرکزی است.

پیست اسکی بین‌المللی دربندسر نیز از دیگر جاذبه های گردگشری شمیرانات است که سبب شده است این منطقه در زمستان نیز پذیرای گردشگران زیادی باشد. از امکانات پیست اسکی دربندسر می‌توان به تله کابین سرپوشیده اشاره کرد که برای همگان قابل استفاده است. مقبره امام زاده محمود از نوادگان امام جعفر صادق (ع) نیز در جنوب غربی دربندسر واقع شده است. همچنین دره هملون، پس از عبور از روستای میگون، به سمت شمشک، کمی مانده به سه راهی دربند سر، در سمت چپ شما قرار دارد.

بهترین زمان سفر به روستای دربندسر

دربندسر منطقه‌ای کوهپایه‌ای در بستر البرز جنوبی‌ است که دارای زمستان‌هایی نسبتا سرد می‌باشد.بنابراین می‌توان گفت، بهترین زمان سفر به آبشار دربندسر و دره تل تنگه ۶ماهه اول سال می‌باشد. اما آبشار دربندسر در پاییز نیز بسیار دیدنی ست و تا اواخر آبان ماه و قبل از بارش اولین برف در دامنه‌های البرز، دارای هوای مطلوبی است.

آبشار دربندسر کجاست؟

آبشار دربندسر(آبشار تل تنگه) در جاده شمشک به دیزین قرار دارد. آدرس دقیق آبشار دربندر سر بدین صورت است که برای دسترسی به آبشار دربندسر ابتدا از هر کجا که هستید خود را به جاده لشکرک برسانید. سپس از لشکرک حدود ۵۰ کیلومتر برانید تا به شمشک برسید. مسیر را به سمت دیزین ادامه دهید، آبشار در بندسر در سمت راست جاده و سه کیلومتر دورتر از جاده، بعد از یک پیچ ۱۸۰ درجه‌ای، قرار دارد. برای دسترسی به آبشار دربندسر می‌توانید از کنار جاده شروع به پیاده روی کنید. روستای دربندسر نیز در سمت چپ جاده قرار دارد. امتداد دره از روستای دربندسر شروع می‌شود و زیبایی‌های آن از روستا و جاده قابل مشاهده است.

اقامت در دربندسر

دیدن تمامی جاذبه های گردشگری فشم و شمیرانات در یک روز امکان پذیر نیست. اگر قسط اقامت در دربندسر را دارید می‌توانید از ویلاهای اجاره ای در دربنسر و شمیرانات استفاده کنید. همچنین اگر در فصل تابستان به دربندسر می‌آیید می‌توانید کمپ زدن را نیز تجربه کنید اما به یاد داشته باشید که شب‌ها در این منطقه همواره سرد است پس لباس گرم اضافی با خود همراه داشته باشید.

آبشار تل تنگه یکی از جاذبه‌ های دیدنی شمیرانات است که گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. اگر اهل تهران هستید و می‌خواهید یک آخر هفته به یاد ماندنی داشته باشید بهتر است فرصت را از دست ندهید و هر چه زودتر عازم سفر به آبشار دربندسر فشم شوید. همچنین می‌توانید با بیان نظرات ارزشمند خود ما را نیز بیشتر از پیش با جاذبه های دیدنی فشم آشنا نمایید.

متنوع ترین مطالب
کسب درآمد میلیونی در خانه!
کسب درآمد میلیونی در خانه!
۱۰ نکته طلایی برای اقامت در چادر مسافرتی
۱۰ نکته طلایی برای اقامت در چادر مسافرتی
هر آنچه که نباید در سفرهای خارجی انجام دهید!
هر آنچه که نباید در سفرهای خارجی انجام دهید!
هر آنچه باید برای سفر کردن در دوران بارداری بدانید!
هر آنچه باید برای سفر کردن در دوران بارداری بدانید!

اجاره ویلا در تهران