www.safarbam.com www.safarbam.com

آبشار آب سفید الیگودرز

آبشار آب سفید الیگودرز یکی از جاذبه‌های منحصر به فرد و توریستی در شهرستان الیگودرز از توابع استان سرسبز لرستان است. استان لرستان یکی از پرآب ترین مناطق کشور می‌باشد و با بیش از 33 رودخانه دائمی یکی از استان‌های جذاب برای گردشگران است. بیشترین جاذبه‌های دیدنی این استان آبشارها و آثار تاریخی هستند و بخصوص در سال‌های اخیر مقصد بسیاری از گردشگران بوده است. آبشار آب سفید یکی از بلندترین آبشارهای ایران می‌باشد و ارتفاع آن به 70 متر و عرض آن در شرایط پرآب به 8 متر می‌رسد و به عروس آبشارهای ایران شهرت یافته است. آب این آبشار بزرگ و باشکوه  گویی از دل کوه بیرون می‌جوشد که بر زیبایی آن افزوده است. این آبشار به رود رودبار لرستان می‌پیوندد و سرانجام به دز می‌ریزد.

آبشار آب سفید (آبشار سفید آب، آبشار سفید یا به زبان محلی "او اسبید") در اثر برخورد با صخره‌ها حباب‌هایی از هوا را تشکیل می‌دهد که در ترکیب با آب موجب می‌شود تا آب این آبشار بصورت سفید رنگ دیده شود این سفیدی تصویری زیبا و متفاوتی از آبشار را به نمایش می‌گذارد. به اعتقاد افراد محلی آب این آبشار دارای مواد معدنی است و برای شرب مناسب است.

در آبشار آب سفید چه می‌بینیم؟

مهم‌ترین چیزی که در اینجا خواهید دید آبشاری بسیار باشکوه، مرتفع و پر آب است که با دیدن بزرگی و عظمت آن خون تازه‌ای در رگ‌های خود احساس خواهید کرد. صنایع دستی، غذاهای سنتی و محصولات مختلف تولید مردم بومی و ایلات بختیاری که معمولا برای معرفی و فروش محصولات خود در این مکان غرفه‌هایی دایر می‌کنند. امکان کوهنوردی و ثبت تصاویر زیبا از طبیعت زیبای جاده همراه با پوشش گیاهی درختان بلوط از جمله جاذبه‌هایست که در این طبیعت گردی خواهید دید.

کی بریم آبشار آب سفید بهتره؟

قسمت‌های شمال و شرق لرستان دارای زمستان‌هایی بسیار سرد با بارش شدید برف و تابستان‌هایی مطلوب با هوایی بسیار مساعد می‌باشد. آبشار آب سفید الیگودرز با قرار گرفتن در جنوب شرقی استان با شروع فصل بهار و همچنین در تابستان به یکی از زیباترین نقاط ایران برای گردشگری تبدیل خواهد شد. بهترین زمان برای بازدید از آبشار آب سفید لرستان بهار و تابستان است در این زمان گردشگران زیادی از این آبشار بازدید می‌کنند و امکانات گردشگری مناسبی نیز در دسترس خواهد بود. همچنین اگر طبعیت گرد حرفه‌ای هستید پیشنهاد می‌کنیم که مناظر زیبای این آبشار در پاییز و زمستان را نیز از دست ندهید.

چی لازمه با خودمون ببریم؟

در نزدیکی آبشار امکانات مناسبی برای گردشگران تدارک دیده شده است مثل غرفه‌های مواد غذایی، نمایشگاه عرضه صنایع دستی و محصولات عشایر بختیاری، نمازخانه، سرویس بهداشتی و آلاچیق‌هایی برای برپایی چادر و تدارک بساط پیک نیک همچنین مسیر دسترسی از انتهای جاده تا آبشار حدودا 10 دقیقه پیاده روی دارد که مسیر بصورت سنگ فرش شده و مناسب می‌باشد.

لباس اضافی، کفش مناسب و دمپایی با خود داشته باشید تا در صورتی که لباس‌هایتان خیس شدند یا خواستید براحتی در کنار آب قدم بردارید، راحت باشید.  

از کجا بریم بهتره؟

مسیر دسترسی به آبشار مناسب و بصورت آسفالته می‌باشد. فاصله آبشار تا الیگودرز ۷۵ کیلومتر است . ابتدا راهی شهر الیگودرز شوید سپس با ورود به جاده آبشار آب سفید راهی این آبشار شوید. در طی مسیر از روستای کاکلستان و قليان خواهید گذشت. سد پرآب خان آباد و زيارتگاه "مومد حسن" که جایگاهش در میان مردم بختیاری بسیار والا و محترم است نیز را پشت سر می‌گذاریم. زیبایی جاده منحصر بفرد و متفاوت از جاده‌های آشنای شمال کشور است. کوه‌هایی که جلو چشمان شماست دشتی سرسبز که در اطراف شماست سپس با ورود به روستا درختان بلوط و گردو که با قدی برافراشته خودنمایی می‌کنند، با گذر از روستاهای سر راه و ورود به جاده کوهستانی منتهی به آبشار دنیا عوض می‌شود! بهترین چیزی که در اینجا خواهید دید صدای آب خروشان و رودی ست که در پایین دست جاده جریان دارد و شما را مجبور خواهد کرد که خودروی خود را متوقف کنید و لحظاتی را غرق در زیبایی‌های این منطقه شوید.

چجوری بریم بهتره؟

در مسیر جاده فرعی که بسمت آبشار می‌روید امکانات مناسبی در دسترس است. اما کمبود پمپ بنزین در طی مسیر احساس می‌شود بنابراین باک خودروی خود را پر کنید تا از این نظر مشکلی نداشته باشید. می‌توانید به راحتی با خودروی شخصی خود عازم آبشار آب سفید شوید و تا نزدیکی آبشار برانید سپس خودرو را پارک کنید و با 10 دقیقه پیاده روی به پای آبشار برسید.

شب کجا بمونیم؟

استان لرستان هتل‌ها و مهمان‌پذیرهای زیادی دارد همچنین اقامت در خانه‌های روستایی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاهای اطراف می‌تواند لذت سفر را دو چندان کند. 

متنوع ترین مطالب
هر آنچه باید برای سفر کردن در دوران بارداری بدانید!
هر آنچه باید برای سفر کردن در دوران بارداری بدانید!
۱۰ نکته طلایی که قبل از کمپ زنی در طبیعت باید بدانیم
۱۰ نکته طلایی که قبل از کمپ زنی در طبیعت باید بدانیم
هر آنچه که نباید در سفرهای خارجی انجام دهید!
هر آنچه که نباید در سفرهای خارجی انجام دهید!
۱۰ نکته طلایی برای اقامت در چادر مسافرتی
۱۰ نکته طلایی برای اقامت در چادر مسافرتی

اجاره ویلا در لرستان