www.safarbam.com www.safarbam.com

کسب درآمد میلیونی در خانه!

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانم در خانه درآمد داشته باشم؟ چه کارهایی وجود دارد که به راحتی و در زمان کوتاهی می‌تواند من را به درآمد برساند؟ روش‌های انجام این کار چیست؟ چقدر سرمایه لازم دارد؟

صنعت گردشگری سومین صنعت پردآمد دنیا محسوب می‌شود. در دهه‌های گذشته، صنعت گردشگری رشد با ثباتی را تجربه کرده است و با افزایش تنوع، به یکی از بخش‌های اقتصادی در جهان که سریع‌ترین رشد را داشته است، تبدیل شده است. این پویایی‌ها، این صنعت را به یکی از محرک‌های اصلی فرآیند اقتصادی-اجتماعی در جهان تبدیل کرده است. امروزه گردشگری یکی از بخش‌های اصلی در تجارت بین الملل و یکی از منابع اصلی ایجاد ثروت در بسیاری از کشورهای در حال توسعه است. عده‌ای گردشگری را مترادف با ایجاد شغل، ریشه کنی فقر، برابری جنسیتی و حفاظت از میراث فرهنگی و طبیعی دانسته‌اند. برای درک گردش مالی این صنعت بد نیست نگاهی بیاندازیم به آمار، بر اساس گزارش‌های منتشرشده از سوی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، سه کشور ایالات متحده آمریکا، اسپانیا و فرانسه بیشترین درآمد حاصل از گردشگری در سال ۲۰۱۷ را به خود اختصاص دادند. آمریکا با ۷۷ میلیون گردشگر، ۲۱۱ میلیارد دلار درآمد، اسپانیا با حدود ۸۲ میلیون گردشگر، ۶۸ میلیارد دلار درآمد و فرانسه با ۸۷ میلیون گردشگر، ۶۱ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند. این درحالی ست که کل درآمد ایران از محل فروش نفت خام در سال 2017 حدود 40 میلیارد دلار بوده است.

چگونه می توانم کسب درآمد کنم؟

روش های مختلفی برای کسب درآمد از توریسم و صنعت گردشگری وجود دارد که در حال حاضر درآمدهای زیادی را نصیب گردانندگان خود می‌کند. یکی از این روش‌های کسب درآمد که حاشیه سود خوبی دارد و به راحتی نیز قابل انجام است، اجاره روزانه خانه به گردگشران می‌باشد. اجاره روزانه ویلا، سویت و خانه های شخصی صنعتی است که در بسیاری از کشورها انجام می‌شود و بخش بزرگی از اقامت گردشگران را تامین می‌کند.

روش های کسب درآمد از گردشگری

روش کسب درآمد در این حوزه چگونه است؟

هم اکنون اجاره ویلا، سویت و اقامتگاه‌های بوم گردی در مازندران، گیلان، اصفهان، شیراز، مشهد، کیش و سایر شهرهای توریست پذیر رونق زیادی دارد. در این استان‌ها کسانی هستند که بصورت تخصصی ویلا و خانه‌هایی را صرفا برای اجاره روزانه در اختیار گردشگران قرار داده و درآمدهای بالایی نیز دارند. اما کسانی که ویلا و خانه‌های خالی ندارند چطور می‌توانند از این راه درآمد داشته باشند؟ من در روستایی زندگی می‌کنم که علی رغم داشتن جاذبه‌های دیدنی بسیار زیبا، کم تر شناخته شده است، چطور می توانم درآمد داشته باشم؟

در پاسخ به سوال اول می‌توان گفت، مزیت رقابتی اصلی این صنعت نسبت به هتل‌ها ارزان تر بودن آن است. اجاره روزانه ویلاهای لوکس و خانه‌هایی که در تمام ایام سال خالی هستند اگرچه می‌تواند امکانات بیشتری در اختیار گردگشران قرار دهد اما گران‌تر هم تمام می‌شود. هزینه‌های اقامت بخش بزرگی از هزینه‌های سفر را تشکیل می‌دهد و بسیاری از گردشگران به دنبال اقامتگاه‌های ارزان هستند خصوصا اگر این اقامتگاه در محیطی خارج از شهر مثلا در یک روستا باشد. اجاره کلبه، اجاره خانه های روستایی و اجاره سویت های ارزان قیمت برای بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی بسیار هیجان انگیز است. پس اگر خانه شما به گونه ایست که بتوانید بخشی از آن و یا حتی یک اتاق از آن را اجاره دهید، دستی به سر و رویش بکشید و از همین امروز درآمد خود را شروع کنید.

در پاسخ به سوال دوم می توان گفت که ایران کشوری بزرگ، کهن و چهار فصل است که تقریبا در همه جای آن دیدنی‌های بسیاری وجود دارد. گردشگران زیادی نیز هستند که ترجیح می‌دهند به جای رفتن به مناطق شناخته شده، به ناشناخته‌ها سفر کنند. معرفی جاذبه های گردشگری، معرفی امکانات توریستی، بهترین زمان سفر و ایجاد حس امنیت و اعتماد از الزامات جذب توریست و مسافر است. پس اگر در شهرهایی زندگی می‌کنید که کمتر شناخته شده است می‌بایست خود دست به کار شوید و از راه های مختلف مثل شبکه‌های اجتماعی، سایت های گردگشری و یا حتی ارتباط مستقیم با مسافر، به معرفی دیدنی‌های شهر یا روستای خود بپردازید. نکته دیگر این است که گردشگری تفریحی تنها بخشی از انواع گردشگری می‌باشد به عنوان مثال بخشی از افرادی که به تهران می‌آیند هدفشان از این سفر، انجام کارهای اداری است(گردشگری کاری) که نیازمند یک یا دو شب اقامت در این شهر نیز هستند.

در کنار اجاره روزانه خانه، فعالیت‌های دیگری نیز می‌توانید داشته باشید تا درآمد شما بیشتر شود. برخی از این فعالیت‌ها ابتکاری هستند و به خلاقیت شما بستگی دارند. سرو غذاهای سنتی و محلی، راهنمای مناطق گردشگری، تدوین برنامه سفر، تامین وسیله ایاب و ذهاب از جمله خدماتی ست که می‌توانید در کنار اجاره روزانه خانه خود به مسافران ارائه دهید.

کسب درآمد آسان

میزان درآمد این حرفه چقدر است؟

میزان درآمد اجاره روزانه ویلا ، سویت و خانه های شخصی به عوامل متعددی بستگی دارد. اینکه موقعیت اقامتگاه به مناطق گردشگری نزدیک است یا خیر، امکانات اقامتگاه چگونه است، ظریف و قیمت به چه صورت است، تعداد مسافران چقدر است و... می‌تواند در میزان درآمد شما موثر باشد. اما آنچه اهمیت دارد این است که بر اساس آمار، صنعت اجاره روزانه خانه در ایران هم اکنون سالیانه بیش از هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد که رقم بسیار قابل توجهی است. اینکه شما چقدر در این کار جدی هستید و به عنوان شغل اصلی به این حرفه نگاه می‌کنید یا به عنوان کمک خرج، رابطه مستقیمی از سهم شما از این گردش مالی عظیم خواهد داشت.

روش های کسب درآمد آنلاین

چگونه ویلا یا خانه شخصی خودم را اجاره بدم؟

در حال حاضر روش های اجاره روزانه ویلا تنوع بیشتری پیدا کرده است. در حالت سنتی روش کار بدین صورت است که واسطه‌هایی با تابلو اجاره ویلا در کنار جاده‌های ورودی شهرهای گردشگرپذیر به شکار مسافران در راه مانده می‌پردازند. این روش بیشتر به درد کسانی می‌خورد که بصورت حرفه‌ای در این حوزه مشغول به کار هستند.

بهترین روش جذب مسافر هم برای کسانی که به صورت حرفه‌ای اقدام به اجاره روزنه ویلا و سوئیت می‌کنند و هم برای کسانی که می‌خواهند بصورت مقطعی، برای چند روز یا چند هفته بخشی از خانه خود را اجاره دهند و درآمدی از این راه داشته باشند، اجاره ویلا و خانه از طریق سایت‌هایی ست که بصورت تخصصی در این حوزه فعال‌اند. در این بین سایت سفربام با تمرکز بر اجاره نقطه به نقطه و بدون واسطه ویلا، سوئیت، خانه روستایی، کلبه و اقامتگاه بوم گردی سعی دارد ضمن معرفی اقامتگاه‌های ارزان و با کیفیت، سهولت در دسترسی برای مسافرین را نیز تامین نماید. بنابراین با چند کلیک ساده می‌توانید اقامتگاه خود را ثبت کنید و تنها منتظر تماس مسافر باشد.

متنوع ترین مطالب
۱۰ نکته طلایی که قبل از کمپ زنی در طبیعت باید بدانیم
۱۰ نکته طلایی که قبل از کمپ زنی در طبیعت باید بدانیم
هر آنچه باید برای سفر کردن در دوران بارداری بدانید!
هر آنچه باید برای سفر کردن در دوران بارداری بدانید!
آیا این تفریحات آبی را می شناسید؟
آیا این تفریحات آبی را می شناسید؟
۱۰ نکته طلایی برای اقامت در چادر مسافرتی
۱۰ نکته طلایی برای اقامت در چادر مسافرتی