www.safarbam.com www.safarbam.com

انواع تفریحات آبی را بهتر بشناسید

تفریحات آبی در سال‌های اخیر در ایران پیشرفت خوبی داشته‌ و طرفداران زیادی هم دارد. تفریحات آبی یکی از هیجان انگیزترین نوع تفریحات است که لذت زیادی دارد. در همه جای دنیا معمولا تفریحات آبی در شهرهای ساحلی یا جزایر بیشتر دیده می‌شود. اگر عاشق کارهای هیجان انگیز هستید، تفریحات آبی می‌تواند تجربه‌ای دلچسب و شیرین را برایتان رقم بزند. در ادامه با سفربام همراه باشید تا انواع تفریحات آبی را بهتر بشناسیم و در مورد هر یک اطلاعاتی هرچند کوتاه کسب کنیم.

اسکوتر زیردریایی

اسکوتر زیردریای چیست ؟ اسکوتر زیردریایی یکی از هیجان انگیزترین تفریحات آبی است که به راحتی برای همه از زن و مرد تا پیر و جوان قابل استفاده است. این تفریح که اخیرا راه اندازی شده و سابقه زیادی در ایران ندارد، بی‌شباهت به غواصی زیر آب نیست. اسکوتر زیر دریایی مانند یک موتور یا دوچرخه برقی ست که کپسول اکسیژنی نیز به آن وصل شده است. برای اسکوتر سواری در زیر آب حتما نیاز نیست که شنا بلد باشید می‌توانید به راحتی سوار اسکوتر شوید و چند دقیقه‌ای را زیر آب سپری کنید تنها می‌بایست شرط سنی حداقل ۱۲ سال را داشته باشید. تماشای ماهی‌های زیر آب و مرجان های دریایی از لذت‌های تفریح با اسکوتر زیردریایی است. در حال حاضر استفاده از اسکوتر زیردریایی در جزیره کیش رونق زیادی دارد. برای اسکوتر سواری بهتر است شلوارک(مایو)، حوله و صندل(دمپایی) به همراه داشته باشید.

اسکوتر زیردریایی

اسکی روی آب

اسکی روی آب یعنی آدرنالین خالص!. اسکی روی آب(یا کیبل اسکی) تفریحی ست که در آن اسکی سوار توسط یک قایق تندرو در آب کشیده می‌شود. روش کار به این صورت است که شخص، تخته اسکی مخصوصی را به پا می‌کند سپس با وسیله‌ای حدودا با سرعت ۳۰ کیلومتر بر ساعت، روی آب کشیده می‌شود. این تفریح بسیار مهیج است و به سرعت آدرنالین خونتان را افزایش می‌دهد. برای اسکی بازی روی آب می‌بایست قدرت بدنی لازم و آمادگی جسمانی مناسب را داشته باشید و حداقل تمرینات مقدماتی را انجام داده باشید چرا که تعادل، توازن و استقامت عضلانی مناسب لازمه اسکی کردن روی آب است. اسکی روی آب پیش از آنکه یک تفریح باشد، یک ورزش است لذا در بین تفریحات آبی قدمت طولانی تری دارد. نگران نباشید! در مراکز توریستی و گردشگری که خدمات اسکی روی آب را ارائه می‌دهند معمولا مربی حرفه‌ای نیز حضور دارد و با گفتن نکات ضروری و چند تمرین ساده بسرعت به شما آموزش‌های لازم انتقال داده خواهد شد و شما در هر شرایطی که باشید و در هر سنی، می‌توانید از اسکی کردن روی آب لذت ببرید.

اسکی روی آب

پاراسل

پاراسل یکی از تفریحات آبی پر طرفدار بین ایرانی‌ها است. پاراسل در واقع نوعی چتربازیست. برای این تفریح ابتدا می‌بایست سوار پاراسل شوید، پارسل توسط یک طناب به یک قایق موتوری متصل می‌باشد. با حرکت قایق به تدریج چتر باد می‌شود و گاهی ممکن است تا ارتفاع ۳۰۰ متر روی آب بالا روید. پاراسل یکی از لذت بخش‌ترین تفریحات آبی ست. با بالا رفتن چتر، ترس و هیجانتان به آرامشی غیر قابل توصیف تبدیل خواهد شد. پاراسل را می‌توانید بصورت یک نفره، دو نفر یا سه نفره سوار شوید و از آن لذت ببرید.

پاراسل-تفریحات هیجان انگیز آبی

شاتل و بنانا

شاتل سواری نیز یکی از تفریحات آبی لذت بخش و پرطرفدار است. شاتل سواری را می‌شود بصورت گروهی انجام داد که بسیار هیجان انگیزتر خواهد بود. در واقع در این تفریح، سوار یک تیوب بادی که اغلب به شکل موز(بنانا) است می‌شوید. سپس این تیوب با سرعت زیاد توسط یک قایق موتوری در آب کشیده می‌شود. در شاتل سواری مراقب باشید که به دلیل نیروی گریز از مرکز، نوسانات زیاد و سرعت بالای تیوب، ممکن است به داخل آب بیافتید بنابراین بهتر است یک همراه با خودتان داشته باشید. شاتل یا بنانا در اغب مراکز تفریحی آبی در کشور قابل استفاده است. این تفریح به قدری هیجان ‌انگیز است که توصیه می شود حتما آن را امتحان کنید.

شاتل آبی-جذاب ترین تفریحات آبی

فلای بورد

فلای بورد (fly board) یکی از جدیدترین تفریحات آب در ایران است. فلای بورد، وسیله‌ای است که به جت اسکی وصل خواهد شد. سپس به کمک نیروی پیشرانه‌ای که تولید می‌کند آب را با فشار زیاد از زیر فلای بورد خارج کرده و به پرواز در خواهید آمد. این تفریح هیجان انگیز حسی از قدرت را به شما القا می‌کند. فلای بورد نیز نوعی ورزش است. این ورزش را می‌توان فرار از جاذبه نیز نامید. در این ورزش به منظور حفظ تعادل، می‌بایست عکس العمل سریع و قدرت تصمیم گیری فوری داشته باشید، در این صورت می‌توانید ساعت‌ها بر روی آن، همانند شناگری ماهر و انسانی پرنده، بدون افتادن در آب تعادل تان را حفظ نمایید. نگران نباشید! همانند دیگر ورزش‌ها و تفریحات آبی، اگر آشنایی کامل با فلای بورد ندارید با 30 دقیقه آموزشی که قبل از پرواز به شما خواهند داد، آماده خواهید شد.

فلای بور-تفریحات کیش

کایت بوردینگ

کایت بردینگ نیز جز آن دسته از ورزش یا تفریحات نو ضحور در ایران است. در این ورزش فوق العاده هیجان انگیز که می‌توانید در جزیره زیبای کیش  تجربه‌اش کنید از نیروی کشش توسط کایت به منظور اسکی روی آب استفاده می‌شود. در واقع کایت بردینگ را می‌توان تلفیقی از پاراگلادینگ و اسکی روی آب دانست. کایت بوردینگ برای افرادی که آمادگی جسمانی و قدرت بدنی بالایی دارند مناسب است.

کایت بردینگ-جدیدترین تفریحات آبی

غواصی

غواصی یکی از تفریحات نام آشنا برای اکثر مردم است. با غواصی کردن به دنیای شگفت انگیز زیر آب قدم خواهید گذاشت و تجربه‌ای فراموش نشدنی خواهید داشت. پیشنهاد می‌کنیم اگر تا به حال غواصی نکرده‌اید حتما امتحان کنید، عاشقش خواهید شد!. برای غواصی کردن می‌بایست شنا بلد باشید اما باقی آموزش‌های لازم را در کمتر از ۲۰ دقیقه فرا خواهید گرفت و پس از آن می‌‌توانید در عمق چهار تا پنج متری غواصی کنید و از دنیای شگفت‌انگیز زیر آب لذت ببرید.  

غواصی ورزشی هیجان انگیز و آرامش بخش

چند توصیه پایانی!

تفریحاتی که به آن‌ها اشاره شد همگی بسیار هیجان انگیز هستند و شاید کمتر کسی پیدا شود که طرفدار این حجم از هیجان در سفرهای خود نباشد. اما در نظر داشته باشید که این تفریحات اغلب گران تر هستند و ممکن است خرج زیادی رو دستتان بگذارند. بهتر است ابتدا قیمت‌ها را بپرسید و سپس با توجه به بودجه سفرتان یکی را انتخاب نمایید. نکته دیگری که بد نیست به آن توجه کنید این است که، اغلب تفریحات آبی نیازمند شرایط جسمانی مناسب است(حتی اگر از دید صاحب مجموعه منعی نداشته باشد). پس اگر دیسک کمر دارید، چاق هستید یا سن تان زیاد است توصیه می‌کنیم وسوسه نشوید! و تنها از دور نظاره گر باشید.

متنوع ترین مطالب
هر آنچه که نباید در سفرهای خارجی انجام دهید!
هر آنچه که نباید در سفرهای خارجی انجام دهید!
۱۰ نکته طلایی برای اقامت در چادر مسافرتی
۱۰ نکته طلایی برای اقامت در چادر مسافرتی
۱۰ نکته طلایی که قبل از کمپ زنی در طبیعت باید بدانیم
۱۰ نکته طلایی که قبل از کمپ زنی در طبیعت باید بدانیم
هر آنچه باید برای سفر کردن در دوران بارداری بدانید!
هر آنچه باید برای سفر کردن در دوران بارداری بدانید!